header
animation
Start >> Akademia Filmowa >> Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
Szkolna Akademia Filmowa

Już od października klasa 5 a uczestniczy w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

 

Dla wielu młodych kinomanów to film jest jednym z najbardziej popularnych źródeł wiedzy o otaczającym ich świecie.

Nadrzędnym celem projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej jest dbałość o to, by ułatwić uczniom dostęp do filmów z górnej półki, tych naprawdę wartościowych, dalekich od uproszczeń, poruszających te problemy, które są bliskie i znane ludziom w ich wieku.

Projekt ten pozwala także na realizację różnych elementów podstawy programowej. Uzyskał patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt popierają również znani twórcy kultury, tacy jak: Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Jan Jakub Kolski, Andrzej Maleszka, Jerzy Stuhr czy Robert Gonera.

Raz w miesiącu, w katowickim kinie studyjnym Światowid, klasa 5 a uczestniczy w warsztatach filmowych, dzięki którym uczniowie nie tylko uczą się dostrzegać w filmie to, co umyka przeciętnemu widzowi, ale mają również okazję zobaczyć filmy atrakcyjne i ciekawe, które prezentują dużo wyższy poziom niż te znane z billboardów i gadżetów promocyjnych.

Wybraliśmy cykl KINO WSPÓŁCZESNE, ponieważ zawiera on najciekawsze europejskie filmy dziecięce ostatnich lat, które wcześniej nie były pokazywane w polskich kinach.

Obejrzeliśmy już film niemieckiego reżysera Ch. Dittera Krokodyle z przedmieścia. Jest to ekranizacja popularnej w Niemczech powieści. Film otrzymał nagrodę główną / LOLA 2010 / dla najlepszego filmu dla dzieci.

 

Harmonogram spotkań

 

25.10

24.11

13.12

13.01

9.02

22.03

15.04

23.05

14.06

Krokodyle z przedmieścia

Orps

Święta Karli

Indianin

Max Minski i ja

Pelikan

Kameleon powraca

Zoomers

Mów mi Axel