header
animation
Start >> Akademia Filmowa >> Jedynka na Festiwalu Filmoteki Szkolnej
Jedynka na Festiwalu Filmoteki Szkolnej
Szkolna Akademia Filmowa
JEDYNKA NA FESTIWALU FILMOTEKI SZKOLNEJ W WARSZAWIE

14 czerwca 2010r. w Warszawie odbył się Festiwal Filmoteki Szkolnej. Byliśmy jedyną szkołą podstawową, która uczestniczyła w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu. Impreza ta została zorganizowana przez Polski Instytut Filmowy oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Oto szczegółowy program festiwalu:

14 czerwca 2010
14.30 - wizyty w: Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych, Archiwum Filmoteki Narodowej, Warszawskiej Szkole Filmowej, Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, The Chimney Pot, Platige Image oraz telewizji TVN.

19.00 - 20.30 - warsztaty integracyjne.

21.00 - 23.00 - wieczór filmowy / projekcje filmów uczniowskich połączone z dyskusją /.15 czerwca 2010

11.00 - uroczyste otwarcie festiwalu / wystąpienie pani Agnieszki Odorowicz - dyrektor PISF, pani Alicji Pacewicz - dyrektor Centrum Edukacji Obywatelskiej i pana Wiktora Jędzrzejca - dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej MKiDN /.

11.30 - pokaz filmów nagrodzonych w konkursie dla uczniów i wręczenie dyplomów.

12.00 - 13.00 - targi projektów.

13.00 - 13.30 - oficjalne zakończenie festiwalu.