Izba Regionalna
Chlubą naszej Szkoły jest jedyna w regionie IZBA REGIONALNA, która stanowi zrekonstruowaną izbę chłopską, charakterystyczną dla regionu Zagłebia sprzed wielu lat. Łączyła ona w sobie funkcje obecnej kuchni i pokoju sypialnego, miejsca pracy i rekreacji. Znajdują się tutaj także eksponaty z czasów zmiany Zagłębia z wiejskiego na miejskie - m.in. maszyna do szycia, żelazko z duszą i inne.
Izba ta jest miejscem częstych spotkań z dziećmi i młodzieżą - nie tylko naszej szkoły. Tu odbywają się także często lekcje historii i przyrody. Na tych zajęciach dzieci mają możliwość poznania specyficznej kultury naszego regionu.

Zobacz kilka zdjeć
1

Zapraszamy do odwiedzenia naszej Izby Regionalnej. Isnieje również możliwość przeprowadzenia w niej zajęć dla innych szkół - w celu uzyskania bliższych informacji prosimy o kontakt z Serkretariatem:

ul. Niepodległości 7
tel. +48 (32) 291-38-49