header
animation
Dzieje się w Jedynce PDF Drukuj Email
Aktualności
Wrzesień i październik w naszej szkole to czas przeróżnych wydarzeń.
OSOBLIWOŚCI ŚWIATA FIZYKI
Klasy szóste pod opieką wychowawców wzięły udział w warsztatach organizowanych przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Zajęcia "Elektromagnetyzm wokół nas" odpowiadały na pytanie: czy wszystkie oddziaływania elektromagnetyczne są dla nas bezpieczne? Warsztaty "Fizyka na wakacjach" mówiły jak poradzić sobie z utratą lub nadmiarem ciepła na biwaku, w jaki sposób wykorzystać prawa fizyki w codziennym życiu pod namiotem. Z kolei "Ciepło, zimno, gorąco, mróz" były to doświadczenia pokazujące jak materia zmienia nie tylko stany skupienia, ale też własności fizyczne pod wpływem temperatury.
Fizyka jak zwykle zaskakuje!
MUZEUM CHLEBA,SZKOŁY I CIEKAWOSTEKKlasa druga i trzecie pojechały do Radzionkowa do Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek. Była to okazja do poznania tradycyjnych sposobów i narzędzi do wypiekania chleba. Wszyscy uczestnicy pod okiem pani instruktor formowali i wypiekali własne chlebki. Potem zasiedli w ławkach, które pamiętają pewnie ich dziadkowie i przenieśli się do szkoły sprzed lat..

DZIEŃ CHŁOPCA W HELIOSIE
Z okazji Dnia Chłopca wszystkie klasy młodsze wybrały się do kina Helios na projekcję filmu "Lego. Ninjago". Chłopcy byli zachwyceni, dziewczynkom film trochę mniej przypadł do gustu, ale czego się nie robi dla kolegówPuszcza oczko
WYCIECZKA DO WYGIEŁZOWA
Na początku października klasy czwarte odwiedziły skansen w Wygiełzowie. Jako, że "nie święci garnki lepią" uczniowie z ochotą uczestniczyli w warsztatach garncarskich. Spróbowali swoich sił posługując się cepem do młócenia zboża. Było wiele radości i humoru, a na koniec ognisko i pieczenie kiełbasek.
MUZYKA W FILMIE
Klasy 4abc i 5a rozpoczęły cykliczne zajęcia w kinie KOSMOS w Katowicach. Pierwsze warsztaty pt. "Muzyka w filmie" były okazją do zapoznania się z rolą muzyki jako tłem akcji. Uczniowie mogli doświadczyć, w jaki sposób charakter muzyki wpływa na odbiór obrazu. Samodzielnie wykonali proste instrumenty.