Start >> Bezpieczeństwo >> Rady dla rodziców
Rady dla rodziców

Zadbaj o bezpieczeństwo Twojego Dziecka !

Łatwowierność Twojego dziecka może być przyczyną wielu tragedii. Statystyki policyjne dowodzą, iż małoletni bardzo często, z uwagi na swoje psychologiczne predyspozycje, stają się ofiarami przestępstw. A przecież to na dorosłych spoczywa obowiązek chronienia dzieci - przewidywania zagrożeń i przeciwdziałania im.

Zapamiętaj ! W dużej mierze bezpieczeństwo Twojego dziecka zależy od Ciebie!

DZIESIĘĆ ZŁOTYCH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA W DOMU, W DRODZE DO SZKOŁY I PODCZAS ZABAWY:

1. Bądź dla swoich dzieci wzorem prawidłowego zachowania - zawsze i w każdej sytuacji.
  2. Ucz swoje dzieci, by podczas Twojej nieobecności w domu nikomu nie otwierały drzwi (nawet znajomym, a także innym dzieciom).
  3. Nie ujawniaj swoim pociechom miejsc przechowywania wartościowych przedmiotów.
  4. Bezwzględnie zakazuj dzieciom przyjmowania od obcych jakichkolwiek prezentów, słodyczy, napojów.
  5. Zakaż im wsiadania do pojazdów kierowanych przez obcych, oddalania się z nieznajomymi. Musisz zrobić wszystko, aby Twoje dziecko było nieufne wobec obcych.
  6. Starannie wybierz trasę, którą dziecko ma chodzić do szkoły. Naucz je bezpiecznego poruszania się po drodze.
  7. Dziecku idącemu do szkoły, bądź bawiącemu się na podwórku nigdy nie wieszaj kluczy na szyi.
  8. Uczyń wszystko, aby zabawy dzieci były bezpieczne. Ucz dzieci rozwagi i sam bądź przewidujący.
  9. Zawsze zwracaj uwagę na zachowanie swoich dzieci i ich przyjaciół.
  10. Traktuj swoje dziecko poważnie, nie bagatelizuj jego problemów. Codziennie znajdź czas na rozmowę ze swoim dzieckiem.

źródło: strona KWP Katowice - Prewencja »